تنها رمز موفقیت یک کارآفرین

رمز موفقیت در کارآفرینی

ویدیو آموزشی ۴ روش برای افزایش مداومت در کارآفرینی

۴ روش برای ایجاد مداومت در کارآفرینی

در این مقاله می‌خواهیم در مورد کارآفرینی به روش دارکوب صحبت کنیم

مداومت، رمز موفقیت در هر کسب‌وکاری است

اگر کاری را شروع کنید و سال‌ها آن را ادامه دهید، قطعا به موفقیت‌های خیلی زیادی دست پیدا خواهید کرد

مهم‌ترین موضوع در مورد دارکوب این است که دارکوب مداومت بسیار بالایی دارد. او وقتی مشغول به سوراخ کردن درخت می‌شود آنقدر آن را ادامه می‌دهد تا به هدف خود برسد.

کارآفرینی به روش دارکوب یعنی اینکه کسب‌وکاری شروع کنید که در آن مداومت بسیار بالایی داشته باشید

هرجا کسی را در حال انباشت ثروت دیدید، بدانید دست مداومت درکار بوده‌ است.

ناپلئون هیل کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.

پس برای موفقیت در کارآفرینی باید مداومت بسیار بالایی داشت.

چهار روش برای ایجاد مداومت

  • ۱. چرایی بزرگی برای کارآفرینی

وقتی کسب‌وکاری انتخاب کردید، از خودتان بپرسید: چرا می‌خواهیم این کاررا انجام دهم؟ هر چه پاسخ‌های بیشتری برای این سوال داشته باشید، انگیزه‌ای به مراتب بیشتر برای انجام این کار خواهید داشت.

دقت داشته باشید که در مورد هدف‌گذاری و روش‌های اصولی یک کسب‌وکار صحبت نمی‌کنیم، ما در مورد روش‌های ایجاد مداومت در یک شغل صحبت می‌کنیم، هر چه دلایل بیشتری برای انجام یک کار داشته باشید، مداومت بیشتری خواهید داشت، در نتیجه موفقیت شما قطعی و دستاورهای شما بسیار خواهد بود.

پاسخ به این سوال و مطرح کردن دلایل کافی برای انجام یک کار، به زمان و انگیزه شما بستگی دارد. مثلا ممکن است، دلیل شما اثبات خودتان به دیگران باشد و بعداز مدتی موضوعی یا چالشی پیش آید که به واسطه آن موضوع و برطرف کردن آن چالش خودتان را اثبات کنید، در این حالت، چون به هدف‌تان رسیده‌اید، دیگر دلیلی ندارید تا کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید و مداومت شما کاهش پیدا می‌کند

نکته اینکه چرایی و دلایل کافی گزینه مناسبی برای ایجاد یک کسب‌وکار نیست، از چرایی و دلایل کافی برای ایجاد موامت در اهداف کوتاه‌ مدت استفاده کنید نه در راه‌اندازی کسب‌وکار که یک هدف بلند مدت وادامه دار است.

  • ۲. استفاده از قدرت اراده در کارآفرینی

دومین روش برای ایجاد مداومت استفاده از قدرت اراده است

منظور این است که شما هر روز تصمیم بگیرید واراده کنید تا کارتان را انجام دهید و این نیز باعث افزایش مداومت می‌شود.

آقای مارک موراون در کتاب قدرت عادت، اراده را به یک عضله تشبیه می‌کند

افراد خیلی زیادی فکر می‌کردند که اراده یک مهارت است، وقتی می‌گویم فلان کار یک مهارت است یعنی کافیست شما آن کار را مدتی انجام داده تا کاملا به آن مسلط شوید، بعداز اینکه آن مهارت را آموختید در هر شرایطی می‌توانید از مهارت‌تان استفاده کنید.

مثلا درست کردن نیمرو یک مهارت است و وقتی شما به این مهارت دست پیدا کنید در هر زمانی می‌توانید نیمرو درست کنید شنبه می‌توانید یکشنبه هم می‌توانید و قید زمان هیچ کم وکاستی در مهارت شما ایجاد نمی‌کند

اما آقای مارک موراون این دیدگاه را زیر سوال برد و گفت اراده مهارت نیست مثلا شاید شما شنبه بتوانید اراده کنید و به پیاده‌روی بروید ولی شاید روزی هم باشد که نتوانید اراده کنید و این کار را انجام دهید.

وقتی فردی در باشگاه ورزشی از یکی از عضلات بدنش خیلی استفاده کند آن عضله خسته می‌شود و هر چه تلاش کند نمی‌تواند وزنه‌ای را بلند کند، چرا که آن عضله فعلا قدرت خود را از دست داده است و نیاز به استراحت دارد تا دوباره آماده شود.

اراده نیز مانند یک عضله عمل می‌کند، شما باید از نیروی اراده خودتان بسیار کار بکشید و بعد به آن استراحت دهید تا انرژی خود را بازیابی کند. اگر به این روش از نیروی اراده استفاده کنید، اراده‌ای محکم‌ خواهید داشت و مداومت‌تان افزایش خواهد یافت.

اراده یک روش خیلی خوب برای ایجاد مداومت هست ولی برای مداومت در شغل مناسب نیست

شغل یک رویداد همیشکی و ادامه‌دار است، و اگر قرار باشد همیشه برای انجام کارتان از نیروی اراده استفاده کنید خسته و دلسرد شوید و کارتان را رها کنید.

  • ۳. عادت به انجام یک کار

روش سوم برای ایجاد مداومت این است که به انجام آن کار عادت کنید

آقای دارن هاردی در کتاب اثر مرکب اینگونه مطرح می‌کند که عادت با تکرار زیاد یک کار ایجاد می‌شود.

مثلا اوایلی که شما آموزش اتومبیل‌رانی را شروع کردید این کار توسط ضمیرخودآگاه شما انجام می‌شد و واضح است که یک ساعت اتومبیل‌رانی انرژی خیلی زیادی از شما می‌گرفت، با تکرار و به مرور زمان، این کار از ضمیرخودآگاه به ضمیر ناخود‌آگاه منتقل می‌شود، همان‌طور که می دانید کاری که توسط ضمیر ناخودآگاه انجام شود به انرژی خیلی کمتری نیاز دارد و خسته نمی‌شویم.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که ما در مورد چرایی، اراده و عادت صحبت نمی‌کنیم ما در مورد چهار روش برای ایجاد مداومت صحبت می کنیم و عادت به انجام یک کار، مداومت شما را در آن کار افزایش می دهد.

آقای دارن هاردی می‌گوید؛ عادت‌ها بوجود می‌آیند و از بین می‌روند، یعنی اگر به یکی از عادت‌های خودتان رسیدگی نکنید، در زمان بسیار کوتاهی از بین می‌رود.

عادت یک روش خیلی خوب برای ایجاد مداومت هست ولی بهترین روش نیست چرا که اگر از عادت‌های خودتان محافظت نکنید آن عادت‌ها تغییر می‌کند

  • ۴. انجام کار مورد علاقه خود

و اما چهارمین روش برای ایجاد مداومت در کارآفرینی این است که وارد کسب‌وکاری شوید که متناسب با علاقه شما باشد، اگر به کاری علاقه‌مند باشید مدت‌ها در آن کار خواهید ماند. اگر دقت کنید بچه‌ها برای اینکه بازی کنند نه نیازی به دلیل، نه اراده و نه عادت دارند و برای انجام بازی‌ مورد علاقه‌شان هیچ سختی نمی‌کشند، این موضوع برای بزرگ‌تر‌ها هم صادق است اگر دقت کنید برای انجام کاری که مورد علاقه‌ شما است نه نیازی به دلایل کافی، نه اراده دارید و شما طبق میل و علاقه خود آن کار را انجام می‌دهید

می‌توان چنین گفت که بهترین روش برای اینکه مداومت بسیار بالایی در کارآفرینی داشته باشیم این است که وارد کسب‌وکاری شویم که متناسب با علاقه و اشتیاق‌مان باشد.

وقتی شما کار مورد علاقه خود را برمی‌گزینید، دلایلی که برای انجام آن کار دارید دلایلی کاملا احساسی خواهند بود مثلا می‌گویید چون با انجام این کار لذت می‌برم، همان‌طور که می‌دانید انسان‌ها ذاتا به دنبال لذت و شادی هستند و از ناراحتی و سختی فرار می‌کنند پس ذاتا و فطرتا شما آن کار را انجام می‌دهید چون دوستش دارید.

برای انجام کار مرود علاقه نیازی به اراده نیست چرا که انجام کار مرود علاقه مانند تفریح و بازی است و افراد برای تفریح و بازی نیازی به اراده ندارند.

و نهایتا عادتی برای خودتان ایجاد می‌کنید که نگهداری‌اش کار سختی نیست و تا پایان عمر با شما خواهد بود.

پس بهترین روش برای اینکه مداومت بسیار بالایی در کارآفرینی داشته باشید این است که کار متناسب با علاقه خودتان را انتخاب و انجام دهید.

مطالبی که در این مقاله مطرح شد بخشی از فیلم آموزشی کارآفرینی به روش دارکوب است در این فیلم ترفند‌هایی را برای کشف علاقه شغلی مطرح می‌کنیم اگر هنوز رسالت شغلی خود را کشف نکرده‌اید این آموزش را تهیه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این ویدیو کلیک کنید.

 لطفا دیدگاه خودتان را نسبت به این ویدیو مطرح کنید.

اگر سوالی در مورد مطالب مطرح شده در این ویدیو دارید در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا پاسخگو باشیم.

1 دیدگاه برای “تنها رمز موفقیت یک کارآفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *