موثرترین روش استعدادیابی (قسمت اول)

کتاب قدم صفر کارآفرینی

کتاب قدم صفر کارآفرینی

این کتاب به شما کمک می کند تا استعداد واقعی خود را کشف کنید.

توضیحات مکمل کتاب قدم صفر کارآفرینی از زبان نویسنده کتاب

سلام من علی قاسمی هستم نویسنده کتاب قدم صفر کارآفرینی، در این کتاب موثرترین روش استعدادیابی را مطرح کرده‌آم

من کتاب‌های زیادی مطالعه کرده و می‌دانم که برای درک کامل یک کتاب باید چندین بار آن را مطالعه کنیم، و از طرفی می‌دانم که این کار یعنی مطالعه مجدد یک کتاب کار بسیار دشواری است از این رو تصمیم گرفتم که به شما دوست عزیز کمک کنم تا درک کامل‌تری از مطالب این کتاب داشته باشید.

در این فایل صوتی و در فایل‌های بعدی که در سایت alighasemi.com منتشر خواهم کرد و البته ممکن است منتشر شده باشد، می‌خواهم نگاهی کوتاه اما دقیق به کتاب قدم صفر کارآفرینی داشته باشم و مطالب این کتاب را به صورت واضح برای شما توضیح دهم. پس، اگر می‌خواهید درک کاملی از کتاب قدم صفر کارآفرینی داشته و از مطالب آن استفاده کنید، با من همراه باشید.

قبل از اینکه برویم سر اصل مطلب جا داره که از آقای دکتر علیرضا آزمندیان و آقای ژان بقوسیان که زحمت کشیده و مقدمه‌ای هر چند کوتاه برای کتاب قدم صفر کارآفرینی نوشته‌اند کمال تشکر را داشته باشم و برای این دو بزرگوار آرزوی سلامتی و شادی روز افزون دارم.

فایل صوتی توضیحات مکمل کتاب قدم صفر کارآفرینی

قدم صفر کارآفرینی یعنی چی؟

قدم صفر کارآفرینی یعنی اینکه شما استعدادهای شغلی خود را شناسایی کرده و کسب‌وکاری متناسب با استعدادهایتان انتخاب کنید.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که استعداد یعنی چی؟ و چگونه می‌شود استعدادها را کشف و شناسایی کرد؟

استعداد یعنی چی؟

استعداد یعنی میزان نسبی پیشرفت فرد در یک فعالیت. یعنی اگر شما و دوست‌تان یک فعالیت را شروع کنید و پیشرفت شما در این فعالیت بیشتر از دوستتان باشد شما نسبت به دوستتان در آن کار خاص استعداد بیشتری دارید.

از همین تعریف متوجه می‌شویم که استعدادها تعداد مشخصی ندارند و نمی‌توان گفت که مثلا بیست استعداد داریم و از بین این بیست استعداد می‌توان یکی را مشخص کرد و این موضوع قدری کار را پیچیده و سخت می‌کند.

البته نگران نباشید روشی وجود دارد که در واقع موثرترین روش استعدادیابی است  که در کتاب قدم صفر کارآفرینی آن را مطرح کرده‌ام و در این فایل صوتی و فایل‌های بعدی آن روش را کامل توضیح خواهم داد.

حال سوال این است که چگونه می‌شود استعداد را شناسایی کرد؟ یا بهتر بپرسیم چه روش‌هایی برای استعدادیابی وجود دارد؟

روش‌های استعدادیابی

همین طور که در تعریف استعداد دیدید یکی از روش‌های شناسایی و کشف استعدادها این است که شما خود را با یک فعالیت درگیر کنید و به میزان پیشرفت‌تان دقت کنید، اگر پیشرفت سریع و خوبی داشتید، در آن کار استعداد دارید و اگر انجام و یادگیری آن کار برای‌تان دشوار بود یعنی در آن کار استعداد ندارید.

این روش خوب است ولی موثرترین روش استعدادیابی نیست، چرا که تعداد کارها و فعالیت‌ها نامحدود بوده و شما نمی‌توانید تمام عمرتان را مشغول سعی و خطا کردن باشید. البته این روش برای شناسایی استعداد کودکان بسیار مفید است. بهتر است والدین به فعالیت‌های کودک خود توجه کرده و دقت کنند که کدام فعالیت است که کودکشان آن را خیلی سریع یاد می‌گیرد. اما بهترین روش استعدادیابی چیست؟

موثرترین روش استعدادیابی

موثرترین روش استعدادیابی برای فردی که می‌خواهد استعدادهای خود را شناسایی کند این است که به علایق خود دقت کند و علایق خود را شناسایی کند.

من کتاب‌ها و مقالات زیادی در زمینه استعدادیابی مطالعه کردم و سرانجام به یک تعریف جامع از استعداد رسیدم و آن این است، استعداد یعنی علاقه الهی

چرا کشف علاقه الهی، موثرترین روش استعدادیابی است؟

علاقه الهی واژه‌ای است که من در تعریف استعداد از آن استفاده کردم.

علاقه الهی یعنی علاقه‌ای که منحصربه‌فرد است. یعنی علاقه‌ای که خداوند آن را در وجود شما نهاده‌ است. یعنی علاقه‌ای که از زمان کودکی در شما بوده و با شما زاده شده است. یعنی همان استعداد ذاتی شما

پس کشف علاقه الهی موثرترین روش استعدادیابی است و اگر شما بتوانید علاقه الهی خود را شناسایی کنید، در واقع همان استعداد خود را کشف کرده‌اید.

پاسخ این سوال که من به چه کاری علاقه دارم، شما را به استعدادهای‌تان هدایت می‌کند.

اما دقت داشته باشید که پیدا کردن پاسخ این سوال قدری سخت است از این رو کتاب قدم صفر کارآفرینی را نوشتم و در این کتاب شما با روش‌هایی برای شناسایی علاقه الهی خود آشنا می‌شوید.

خیلی ممنونم که به این فایل صوتی توجه کردید در این فایل مقدمه‌ای در مورد قدم صفر کارآفرینی مطرح کردم و در فایل های بعدی به سراغ مطالب کتاب می‌رویم و آنها را توضیح خواهم داد.

پس با من همراه باشید و ذره‌ای شک به دلتان راه ندهید و اطمینان داشته باشید که کتاب قدم صفر کارآفرینی به شما کمک خواهد کرد تا علاقه‌ الهی که همان استعداد شما است را شناسایی کنید و زندگی کاملا متفاوتی نسبت به دیگران برای خود رقم بزنید.

کتاب قدم صفر کارآفرینی

کتاب قدم صفر کارآفرینی

این کتاب به شما کمک می کند تا استعداد واقعی خود را کشف کنید.