Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 98

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 260

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 262

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 351

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 353
بهترین شغل چه شغلی است؟ - چه شغلی انتخاب کنیم تا موفق شده و شاد زندگی کنیم؟

بهترین شغل چه شغلی است؟

بهترین شغل چه شغلی است؟

بهترین شغل دنیا چه شغلی است؟

اگر عبارت بهترین شغل را در گوگل جستجو کنید، سایت‌هایی را خواهید دید که به معرفی بهترین کار ها پرداخته و فراموش کرده‌اند شغل هر فرد باید متناسب با علاقه، استعداد و شخصیت او باشد.

من وقتی عبارت بهترین شغل رو جستجو کردم به یک مقاله بسیار جذاب از محمدپیام بهرام‌پور رسیدم  ایشان نمودار چالش- مهارت آقای پروفسور چیکسنت میهالی را رسم کرده و آن را توضیح می‌دادند.

بهترین شغل
بهترین شغل چه شغلی است؟

بهترین شغل با توجه به نمودار چالش- مهارت

با نگاهی کوتاه به این نمودار متوجه می‌شویم که بهترین شغل شغلی است که متناسب با مهارت‌های فرد باشد.

چالش یک کار، کاملا دست خودمان است. اگر شخصیت جنگجویی داشته و سرمان برای چالش درد کند به راحتی دکمه ولوم چالش را چرخانده و آن را زیادتر می‌کنیم.

میزان چالش در هر کاری متفاوت است و هر فرد به راحتی می‌تواند چالش‌های خود را زیاد کند.

اما مهارت…

می‌گویند مهارت با تمرین و تکرار ایجاد می‌شود. اما من این را نمی‌پذیرم. تمرین و تکرار بخش کوچکی از ایجاد مهارت است. برای کسب مهارت به نکات دیگری نیز باید توجه کرد.

مهارت که زورکی نیست!!

ایجاد مهارت در زمینه‌ای که استعداد دارید خیلی راحتتر است.

به صورت خلاصه باید گفت که بهترین شغل شغلی است که همراستا با استعداد و شخصیت شغلی فرد باشد

در گام اول شما باید شخصیت شغلی خود را شناسایی کنید برای این کار کافیست به مقاله شخصت شناسی شغلی مراجعه کرده و تیپ شخصیتی خود را تشخیص دهید.

در گام دوم باید استعدادهای خود را کشف کنید

برای کشف استعداد هم می‌توانید مقاله کشف استعداد را مطالعه کنید.

خوب تا اینجا لپ مطلب را مطرح کردیم، در ادامه می‌خواهیم نمودار مهارت- چالش را بیشتر مورد بررسی قرار داده و مثالهایی بزنیم تا آگاهی‌مان نسبت به احساسات و دلیل ایجاد این احساسات بیشتر شود.

رابطه بین شغل و احساسات

با نگاهی دقیق‌تر به نمودار فوق متوجه می‌شویم که دلیل افسردگی، غم، استرس و خطر، پایین بودن سطح مهارت ما است.

اگر دقت کنید افراد با اعتماد به نفس پایین دچار چنین اختلالاتی می‌شوند. راستی یادتان باشد که اعتماد به نفس موضوع بسیار حساسی است و در آینده مقاله مفصلی در مورد اعتماد به نفس منتشر خواهیم کرد.

اگر ما یک شغل را انتخاب کرده و مهارت خود را در آن شغل افزایش دهیم بسیاری از مشکلات‌مان چه از نظر روانی و چه از نظر اقتصادی برطرف خواهند شد.

تعداد شغل‌ها بیشمارند و ما نمی‌توانیم در تمام شغل‌ها به مهارت برسیم. ما باید مانند یک خارپشت بوده و شغل خاصی را شناسایی کرده و در آن‌ها به مهارت برسیم.

چه شغلی برای من بهترین شغلی است؟

۱. شغلی که در آن توانایی داشته باشیم

ما از کودکی در شرایطی بزرگ شدیم که هرگز به نقاط قوت خود اهمیت نمی‌دادیم و حتی سعی به نادیده گرفتن آن نقاط قوت داشتیم.

با باورهای نادرست بزرگ شدیم و احساس می‌کردیم اگر به نقاط قوت خود ببالیم دچار غرور شده‌ایم

معلمان ما بر نقاط قوت ما تمرکز نمی‌کردند و همیشه در حال تنبیه شدن به خاطر نقاط ضعف‌مان بودیم و ما فراموش کرده‌ایم که بر نقاط قوت‌مان تمرکز کنیم.

این موضوع رو که بلدم

این جمله باعث پسرفت ما شده است. ما همیشه احساس می‌کردیم اگر کاری را بلدیم دیگر نیازی به تمرین و تکرار آن کار نیست.

بروس لی میگه : من از کسی نمی‌ترسم که ۱۰,۰۰۰ ضربه را یکبار تمرین کرده است، بلکه از کسی می‌ترسم که یک ضربه را ۱۰,۰۰۰ مرتبه تمرین کرده باشد.

پس گام اول این است که نقاط قوت خود را شناسایی کرده و شغلی متناسب با آنها انتخاب کنید.

چگونه نقاط قوت شغلی خود را شناسایی کنیم؟

این کار نیاز به زمان دارد، باید مدتی ذهنتان درگیر این سوال باشد که بهترین شغل و بهترین کار برای من کدام است و من در چه کاری قوی هستم؟

می‌توانید این سوال را از اطرافیان خودتان نیز بپرسید. مطمئن باشید پاسخ آنها شما را متحیر خواهد کرد.

پیشنهاد می‌کنم کتاب ۵ نقطه قوت برتر خود را بشناسید از آقای تام راث را نیز مطالعه کنید. البته این کتاب بیشتر در مورد نقاط قوت ذهنی است.

هرچه دانش شما در مورد خودتان و نقاط قوت‌تان بیشتر شود. اعتماد به نفس‌ تان بیشتر شده و در نتیجه زودتر به مهارت می‌رسید

البته شغل‌هایی هستند که شما هیچ توانایی در انجام آنها ندارید و اینجاست که اعتماد به نفس به کمک شما می‌آید و شما به راحتی آن کار را به فرد دیگری واگذار می‌کنید.

پس در گام اول بهترین شغل برای شما شغلی است که در آن مهارت و توانایی داشته باشید.

 

۲. شغلی که به آن علاقه داشته و از انجام آن لذت ببرید

اگر کاری را شروع کنید که متناسب با علاقه شما باشد، شما در آن کار غرق می‌شوید. شما مدت طولانی آن کار را انجام می‌دهید بدون اینکه خسته شوید و مداومت شما در آن کار به شدت افزایش می‌یابد.

پر واضح است که هرچه شما یک کار را بیشتر تکرار کنید، مهارت بیشتری در آن کسب می‌کنید.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که

چگونه علاقه شغلی خود را کشف کنیم؟

این سایت و تمام مطالب مطرح شده در این جا تماما حول و حوش همین سوال می‌چرخند.

در کتاب قدم صفر کارآفرینی پاسخ بسیار جامعی به این سوال داده‌ایم. ما چهار روش مطرح کرده‌ایم که به واسطه آنها بتوانید علایق شغلی خود را کشف کنید.

  1. تصویر واضح
  2. سوال
  3. غبطه
  4. خاطرات

بارها و بارها در مورد این ۴ روش توضیح داده‌ایم و توضیح این چهار روش در این مقاله را کار بیهوده‌ای می‌دانم

اگر می‌خواهید در مورد این روش‌های بیشتر بدانید توضیحات مکمل کتاب قدم صفر کارآفرینی را دانلود کنید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. ما در این مقاله توضیح دادیم که بهترین شغل شغلی است که متناسب با توانمندی، علاقه و شخصیت شما باشید.

خیلی ممنون خواهم شد اگر نظرتان را راجع به این مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *