Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 98

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 260

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 262

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 351

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/h76542/domains/alighasemi.com/public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 353
چه کاری خوبه ؟ بهترین شغلی که من را ثروتمند و خوشنود می کند کدام است؟

چه کاری خوبه؟

چه کاری خوبه ؟

چه کاری خوبه ؟

واقعا چه کاری خوبه ؟ مدتهای طولانی به این سوالات فکر میکردم و هر چند وقت یک بار وارد یه کسب وکار جدید میشدم.

من در مدت سه سال هشت شغل مختلف رو تجربه کردم

من بینهایت سردرگم بودم و نمیدانستم چه کاری خوبه

لازمه که اینو بگم که من بسیار بلند پرواز بودم و به درآمد کم راضی نمیشدم

یادمه وقتی بازاریابی آسانسور میکردم فقط با یک معامله میتونستم خونه دار بشم (البته اون معامله جور نشد و چند روز بعد من با اون کار خداحافظی کردم)

چه کاری راه بندازم ؟

اون اوایل وقتی فردی از من میپرسید چه کاری راه بندازم ؟ من سریعا کارهایی که خودم انجام میدادم رو بهش پیشنهاد میکردم.

من شرایط خوبی داشتم و هر روز رشد می کردم و برای همین اطرافیانم به پیشنهادها من اهمیت می دادند.

دو نفر از نزدیکانم به پیشنهادی که بهشون داده بودم عمل کردند و کسب وکار پوشاک را شروع کردند و بعد از مدتی کوتاهی (حدودا یک سال) مغازه شان را بستند.

تازه متوجه شدم که گام اول برای کسب موفقیت شغلی این است که شغلی متناسب با شخصیت خود انتخاب کنیم.

شاید من کسب و کاری را شروع کنم و بسیار  موفق باشم ولی فردی دیگری در آن کسب و کار شکست بخورد.

با خودم عهد کردم که دیگر کسب و کار خاصی را معرفی نکنم مگر اینکه کاملا شخصیت و علایق او را بررسی کنم  و در نقش یک مشاور ظاهر شوم نه یک پیشنهاد دهنده

اگر واژه چه کاری خوبه را در اینترنت جستجو کنید سایت هایی را می بینید که شغل های خاصی را معرفی می کنند، این سایت ها مقالات خارجی را ترجمه کرده و اصلا به موضوع شخصیت شناسی شغلی و استعدادیابی شغلی اهمیت نمی دهند.

چه کاری خوبه ؟ کاری که مورد علاقه و شخصیت شما باشد.

چه کاری خوبه و درآمد بالایی داره؟

به نظر شما چرا دو کسب و کار کاملا مشابه و در شرایط یکسان نتایج کاملا متفاوتی را تجربه می کنند؟

مثلا دو آموزشگاه زبان، یکی روز به روز درآمدش بیشتر شده و دیگری در هزینه های جاری اش می ماند.

دقت داشته باشد که هر دوی آنها زبان آموزش می دهند و اینگونه نیست که بگوییم متد آنها با هم متفاوت است.

اگر این دو را قدری با هم مقایسه کنید متوجه می شوید که راز موفقیت در مدیر است. نه اینکه مدیریت آن متفاوت است. بلکه شخصیت مدیر برای آن کار مناسب و علاقه شدیدی به آن کار دارد.

احتمال بسیار زیاد اگر مدیر آموزشگاهی که موفق نیست، شغلش را تغییر داده و کسب و کاری متناسب با شخصیت شغلی و علایق خودش انتخاب کند بسیار موفقتر خواهد بود.

اگر کسب و کارهای کوچک پرسود را مورد بررسی قرار دهید متوجه می شوید همه آن کسب و کارها در یک زمینه خاص نیستند.

اینگونه نیست که بگوییم رستورانها بهتر از تعمیرگاه ها هستند.

در تمامی کسب و کارهای کوچک افرادی در اوج سوددهی و افرادی دیگر مقروض هستند.

دقیقا مثل دو آموزشگاه زبانی که مثال زدیم. ما نمی توانیم بگوییم بهترین شغل برای شما چیست؟ مگر اینکه شخصیت، استعداد و علایق شما را مورد بررسی قرار دهیم.

به صورت خلاصه می توان گفت در تمامی زمینه ها افرادی هستند که درآمد بالایی داشته و افرادی هستند که روز به روز درآمدشان کاهش می یابد.

و در پاسخ به این سوال که چه کاری درآمد بالایی داره ؟ باید گفت کاری که متناسب با علاقه شما باشد.

کسب و کارهای کوچک پرسود کدامند؟

ما در پاسخ به این سوال که چه کاری خوبه ؟ گفتیم کاری که متناسب با شخصیت شغلی و علاقه شما باشد.

و در ادامه کسب و کارهای کوچک پرسودی را معرفی خواهیم کرد. هدف ما از مطرح کردن این کسب و کارها این است که آگاهی شما نسبت به شغل های جدید و پردرآمد در ایران بیشتر شود.

لطفا شغل های مطرح شده را مورد بررسی قرار داده، البته بهتر است اول شخصیت و علایق خودتان را شناسایی کرده و بعد در مورد شغل های مطرح شده تحقیق کنید تا ببینید کدامیک برای شما جذاب تر و دوست داشتنی تر است.

شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدام هستند؟

در ادامه ۸ حوزه مختلف را معرفی می کنیم این ۸ حوزه توسط سایت کاران و با توجه به آمار استخدام و بازار مشاغل رایج پررونق در کشورمان و البته نگاهی به روند جهانی کسب و کارهای پیشرو، شناسایی شده اند.

در هر گروه از مشاغل، شما می توانید پرطرفدارترین شغل ها را بشناسید و درباره آنها بخوانید.

۱٫ مشاغل حوزه فروش اینترنتی

مشاغلی که در حوزه فروش اینترنتی تعریف می شوند در عین کم هزینه بودن، درآمد خوبی دارند؛ از فروشگاه های اینترنتی مانند سایت های فروش انواع محصولات در بخش پوشاک، مواد غذایی و آرایشی بگیرید تا فروش مجازی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام.

اغلب کسب و کارهای جدید و پرسود، یک سایت و در ساده ترین حالت ممکن یک حساب کاربری اینستاگرام، تلگرام و یا واتس آپ دارند که نیازمند یک مسئول فروش و پیگیری درخواست مشتریان است.

فروش اینترنتی محصولات حتی از محل زندگی تان هم قابل انجام است و در مقایسه با زمانی که به آن اختصاص می دهید درآمد خوبی هم دارد و روز به روز هم پررونق تر می شود.

۲٫ مشاغل حوزه فناوری اطلاعات؛ از برنامه نویسی تا افزایش فالوور در شبکه های اجتماعی

تقریبا اغلب مشاغلی که در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات می شناسیم، پرتقاضا هستند.

کافی است نگاهی به حجم آگهی های استخدامی مشاغل بخش کامپیوتر بیاندازید تا متوجه شوید شغل هایی مانند برنامه نویسی، کارشناسی نرم افزار و سخت افزار،شبکه و امنیت، راه اندازی وب سایت، دیجیتال مارکتینگ، سئو کار(SEO)،تولید محتوا و حتی فروشندگان فالوور در شبکه های اجتماعی بسیار پررونق هستند.

به دلیل کمبود نیروی کار حرفه ای در این رشته های شغلی، در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در صنایع و بخش های مختلف به دنبال استخدام افراد در مشاغل حوزه رایانه هستند.

بنابراین اگر به این حوزه علاقه دارید وقت آن رسیده که دانش و مهارت های لازم را در این شغل ها را بیاموزید.

۳٫ مشاغل مربوط به غذا؛ از آشپزها تا قنادها و کافه من ها

صنایع غذایی همیشه پررونق هستند چرا که به مهم ترین نیاز بشر پاسخ می دهند.

شغل هایی مانند آشپزی و شیرینی پزی در شکل سنتی و مدرن تا فروش مواد غذایی در فروشگاه ها، رستوران ها و فست فود ها بازار طرفداری برای استخدام و جذب دارند.

اما جالب است بدانید ترند جدید بازار مواد غذایی به سمت تولید و عرضه غذاهای رژیمی و در واقع محصولات سبز با کالری پایین است؛

بنابراین شغل هایی مانند تهیه، تولید و فروش انواع غذا و شیرینی در رستوران ها، کافی شاپ ها و فست فودها به طرز چشم گیری پررونق و پردرآمدند

۴٫ مشاغل حوزه پوشاک؛ از طراح مد تا خیاط

طراحی، تولید و فروش انواع پوشاک مخصوصا لباس هایی با جنس و دوخت ایرانی به دلیل قیمت و هزینه پایین تری که دارند، باعث شده مزون های خیاطی و فروشگاه های لباس مخصوصا فروشگاه های اینترنتی، حسابی پررونق باشند.

در این میان طراحان لباس و خیاط هایی که خلاقیت هنری بیشتری در کارشان به خرج دهند، مشتریان و درآمد بیشتری خواهند داشت.

۵٫ مشاغل حوزه خدمات زیبایی و سلامت؛ از آرایشگری تا مربی ورزش

مشاغل این حوزه روز به روز پرتقاضاتر از گذشته می شوند؛ کافی است نگاهی به آمار تعداد مشتریان این حوزه بیاندازید تا مطمئن شوید آرایشگاه ها، مراکز خدمات زیبایی مانند لیزر و باشگاه های ورزشی در اغلب اوقات، شلوغ و پرتقاضا هستند.

آرایشگری در تمام شاخه ها مثل ناخن کارها و کارشناسانی که با دستگاه های لیزر و زیباسازی بدن سر وکار دارند .

مربیان ورزش اگر درست، حرفه ای و با کیفیت کار کنند، یکی از پردرآمدترین مشاغل را در جامعه ایرانی دارند.

۶٫ مشاغل حوزه جراحی زیبایی

به اندازه مشاغل بخش آرایشی و بهداشتی، شغل جراحی زیبایی هم جزو مشاغل بسیار پردرآمد و پرتقاضا محسوب می شود. به همین خاطر پزشکان متخصص زیبایی و دستیاران آن ها همگی درآمد خوبی دارند؛ به ویژه که هر روز به تعداد متقاضیان انجام عمل های زیبایی اضافه می شود.

۷٫ مشاغل حوزه فروش محصولات کشاورزی و روستایی

حتما شما هم این روزها با فروشگاه های آنلاین زیادی مواجه شدید که محصولات کشاورزی از خشکبار تا گیاهان دارویی و حتی مواد غذایی خشک را در سراسر کشور عرضه می کنند.

مهم ترین تامین کنندگان این سایت ها، تولیدکنندگان محصولات متنوع کشاورزی هستند که از طریق این سایت ها، با مشتریان به صورت مستقیم در تماس هستند و می توانند با قیمت مناسبی محصولات تولیدی و سنتی خود را بفروشند.

با توجه به رونق گرفتن شبکه ارسال کالا در کشور و افزایش اعتماد عمومی برای خرید کالاها به صورت مجازی، در سال جدید هم می توانیم شاهد رشد مشاغل حوزه تولید و فروش اینترنتی محصولات کشاورزی و به ویژه روستایی هم باشیم. 

۸٫ مشاغل حوزه بازارهای مالی؛ از خرید آنلاین سهام تا سرمایه گذاری

حتما طی این سال ها، همکاران و دوستانی را دیده اید که علاوه بر شغل اصلی شان در بازار بورس هم فعالیت دارند و سهام شرکت را خرید و فروش می کنند.

با اینکه حضور در بازار سرمایه به عنوان یک شغل، کار پرریسکی محسوب می شود اما باید بدانید که هر روز به تعداد فعالان بورس اضافه می شود.

نرخ تساعدی سودهای بورس باعث می شود در سال جدید هم بسیاری از افراد حتی به عنوان شغل دوم وارد بازار سرمایه شوند و بتوانند با رعایت اصول این بازار، شغل پردرآمدی داشته باشند.

بهترین شغل چه شغلیه؟

ما ۸ حوزه مختلف را معرفی کردیم و باز هم تکرار می کنیم که هدف ما این است که آگاهی شما نسبت به کسب و کارهای کوچک پرسود در ایران بیشتر شود.

ما به هیچ عنوان یک شغل خاص را پیشنهاد نمی کنیم و نمی توانیم بگوییم چه کاری خوبه ؟ مگر اینکه شخصیت و علایق فرد را مورد بررسی قرار دهیم.

در مورد بهترین شغل در یک مقاله به صورت کاملا مجزا توضیح داده ایم. همین قدر بدانید بهترین شغل شغلی است که در آن مهارت داشته و قدری برای شما چالش برانگیز باشد.

ما در مقاله بهترین شغل گفتیم که ایجاد چالش کار دشواری نیست ولی برای ایجاد مهارت بالا در یک زمینه نیاز هست تا استعداد کافی در آن زمینه داشته باشیم.

یکی از بهترین راه های شناسایی استعداد این است که علایق خود را شناسایی کنید.

در مورد روش های شناسایی علاقه نیز در کتاب قدم صفر کارآفرینی توضیح داده ایم.

چه کاری خوبه و از کجا شروع کنم؟

اگر واقعا به دنبال این سوال هستید که چه کاری خوبه ؟ مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید.

  1. ویدیوی شخصیت شناسی شغلی در ۱۰ دقیقه را تماشا کنید. (این ویدیو کاملا رایگان است)
  2. کتاب ۵ نقطه قوت برتر خود را بشناسید را مطالعه کنید.
  3. کتاب قدم صفر کارآفرینی را مطالعه کنید.
  4. ویدیوی کارآفرینی به روش دارکوب را سفارش داده و آن را تماشا کنید.
  5. در دوره رسالت شغلی شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *